GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 8689368
*
nr 868 9368
Urna
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
Utrop:
3.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 19:17:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 17:55:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien glasyrskador keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
9145 Lockurna
Delfts. Höjd: 33 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:58
-
9246 Lockurna
Meissen. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:54
-
9202 Prakturna
Metall / porslin. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9072 Urna med hänklar
Capodimonte, Italien, porslin, reliefdekor av figu..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:09
*
Urna
nr 868 9368
Urna
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 17:55:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien glasyrskador keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
9145 Lockurna
Delfts. Höjd: 33 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:58 -
9246 Lockurna
Meissen. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:54 -
9202 Prakturna
Metall / porslin. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9072 Urna med hänklar
Capodimonte, Italien, porslin, reliefdekor av figu..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:09